איך להתקין את תוסף הקידום האורגני Yoast Seo

התוסף הכי נפוץ לקידום אורגני של אתרים הוא Yoast Seo. הוא נותן פתרון נוח וקל להרבה אתגרים של קידום דפים בגוגל. במאמר הזה נראה איך להתקין את התוסף ולהגדיר אותו כך שיעבוד בדרך שאנחנו רוצים.

מה יש בתוסף Yoast SEO?

נראה במבט מהיר מה האפשרויות שיש בתוסף Yoast Seo.

  • שינוי כותרת הדף ותאור הדף למילים שמתאימות לחיפוש אורגני
  • תצוגה של החיפוש כפי שהיא נראית בגוגל
  • מיקוד של מילת מפתח
  • הוראות לרובוטים של הסריקה
  • שינוי הכתובת של הדף לכתובת ידידותית
  • תמיכה בפירורי לחם (Breadcrumbs)
  • מפת XML

בגרסת הפרימיום תמצאו גם:

  • ניהול הפניות (Redirect) של דפים
  • מדריכי וידאו על התוסף
  • תמיכה של צוות Yoast Seo

איך להתקין את תוסף Yoast SEO

yoast seo תפריט אדמיןקודם כל אתם צריכים להכנס לתוספים בתפריט שלכם ולהכניס לחיפוש Yoast Seo. אחר כך מתקינים את התוסף כמו שמתקינים כל תוסף אחר.

אחרי שתפעילו את התוסף, תראו שנוספה לכם שורה בתפריט בצד SEO. מה שאומר שהתוסף עובד ועכשיו צריך לעבור להגדרות שלו.

גילוי נאות: אני בדרך כלל עוצרת כאן. מתקינה את התוסף ועובדת עם הגדרות ברירת המחדל שלו. אם אתם רוצים להוציא ממנו קצת יותר, תמשיכו הלאה.

הגדרות תצוגה של תוסף Yoast SEO

יש כל מיני אפשרויות להגדרות של התוסף, ומן הסתם יש כל מיני שיטות שונות של מומחים. כאן ננקוט בדרך אחת שמומלצת למי שמתחיל לעבוד עם התוסף.

עוד נקודה חשובה, צילומי המסך כאן נכונים ליום שאני עורכת בו את המאמר (דצמבר 2018). כידוע תוספים עוברים כל הזמן עדכונים ושינויים. אז גם אם המזך לא נראה ביוק אותו הדבר, העקרונות עדיין נשארים.

נכנס לתפריט Search Appearance שם יש הגדרות של איך רואים את הדף שלכם בתוצאות החיפוש.

הגדרות כלליות

במסך הזה אתם יכולים לבחור את הסימן שיפריד בין החלקים השונים של הכותרת שלכם. שם המאמר, שם האתר וכו'. אם אתם לא בטוחים איך זה נראה, כנסו לאחד המאמרים שלכם והסתכלו בתוסף איך נראית הכותרת. ברירת המחדל היא סימן של מקף.

הגדרות כלליות yoast seo

בעמוד הזה יש לכם גם אפשרות לערוך את הניראות של עמוד הבית שלכם ועמוד הבלוג, אם עדיין לא עשיתם את זה. לחצו על הקישור של editing the front page itself כדי לערוך את הניראות של העמוד הראשי במנוע החיפוש ועל editing the blog page itself כדי לערוך את הניראות של עמוד הבלוג.

שימו לב, אתם נכנסים לעמוד עצמו, אבל לא על מנת לערוך אותו (את עמוד הבלוג לא כדאי לערוך, הפוסטים נכנסים אליו אוטומטי). רק תגללו למטה לחלק של התוסף והכניסו לשם את הטקסט שאתם רוצים עבור התמנוע החיפוש.

טקסט ברירת מחדל

כברירת מחדל, הפוסט שלכם יופיע במנוע החיפוש בצורה כזאת:

איך-מופיע-פוסט-בגוגל

אם לא תשנו את הכיתוב דרך התוסף, הרבה פעמים תקבלו תוצאה לא רצויה. למשל חלק של משפט ששמתם בראש הפוסט, אבל ממש לא מתאר לגולשים מה הם הולכים לקבל ולא עושה להם חשק להכנס לעמוד שלכם.

כדי לשנות את זה כנסו בתפריט ללשונית השנייה של Content Types.

הגדרות ברירת מחדל yoast seo

כאן תוכלו לשנות את מבנה הכותרת של הפוסטים והעמודים. בתמונה אנחנו רואים עריכה של הפוסטים. כברירת מחדל יש לנו:

כותרת – הכותרת של העמוד או הפוסט.

מפריד – המקף או הסימון האחר שהגדרתם בסעיף הקודם.

כותרת האתר – הכותרת של האתר שלכם, שמופיעה בהגדרות האתר.

זה המקום לשנות למה שאתם רוצים, למשל אפשר להוסיף קטגוריה או להוריד את החלק של שם האתר. לחיצה על סימן + שמעל לשורה יפתח לכם את האפשרויות. כל שינוי שתעשו כאן ישפיע על כל פוסט ועמוד שתיצרו. כדי לשנות בעמוד מסויים את התצוגה, תצטרכו לשנות את הטקסטים בתוך העמוד עצמו.

אותו הדבר לגבי תיאור העמוד או הפוסט. כברירת מחדל מופיעות השורות הראשונות של הפוסט. זה משהו שאתם בטוח לא רוצים. מי שקורה את המילים הראשונות של הפוסט לא מבין לאן הוא הגיע ולמה כדאי לו להכנס לאתר שלכם. את הטקסט הזה תרצו לערוך לכל עמוד בנפרד, אבל כאן תוכלו להוסיף טקסט שיופיע כברירת מחדל.

הגדרות מדיה

כשמעלים מדיה (תמונות וסרטונים) לאתר, וורדפרס יוצרים דף למדיה שהעלנו. כאן נקבל את המלצת התוסף ונשאיר את ההגדרה על yes. מה שאומר שכל דף כזה יוביל לקובץ מדיה עצמו.

הגדרות מדיה yoast seo

ברירת מחדל טקסונומיות

כמו שהגדרנו כותרת עמוד ותאור לפוסטים ולעמודים, יש לנו אפשרות לעשות את זה עבור עמודי קטגוריה ועמודי תגים. עמוד קטגוריה הוא העמוד שמרכז את כל פוסטים בנושא מסויים ומופיע כשהגולש לוחץ על קישור של קטגוריה. עמוד התגים עושה אותו הדבר עבור תגים.

הגדרות תגים וקטגוריות yoast seo

אותו הדבר גם לגבי עמודי ארכיב (Archives) שנמצאים בטאב הבא של ההגדרות.

פירורי לחם (Breadcrumbs)

פירורי לחם, בדיוק כמו אצל עמי ותמי, משאירים סימן לדרך שעברתם עד שהגעתם לעמוד מסויים. הם בדרך כלל מופיעים בראש העמוד ומאפשרים ניווט לעמודים אחרים שהיינו בהם בדרך לעמוד שאנחנו נמצאים בו.

כברירת מחדל האפשרות הזאת מסומנת כ-Disabled. סביר להניח שיש לכם את האפשרות בתוך התבנית שלכם, אז השאירו את ההגדרה כמו שהיא.

הגדרות breadcrumbs yoast seo

הגדרות כלי הביצועים של מילות החיפוש של גוגל

המטרה של Google Search console היא לתת לכם מידע על פעולות החיפוש שהובילו לאתר שלכם. תוסף yoast seo מאפשר לכם להיות מעודכנים בתוך האתר אם יש שגיאות שגוגל מצאו באתר שלכם.

הצעד הראשון הוא לחבר את התוסף לחשבון Search console שלכם. כמובן שאתם צריכים אחד כזה לפני שאתם מחברים את התוסף.

search console and yoast seo

הדרך הכי פשוטה לחבר את החשבון היא להיות על המחשב שלכם, בתוך חשבון הגוגל שלכם שמחובר ל-Search console (לא מצאתי לזה תרגום בעברית…). אתם לוחצים על Get Google Authorization Code ומתחברים לחשבון גוגל שלכם. שם אתם מקבלים את קוד האימות ומכניסים אותו לשורה שיש לכם בעמוד.

לוחצים על כפתור Authenticate.

תקבלו חלון שבו תצטרכו לבחור את הנכס שבו מדובר, במידה ויש לכם כמה אתרים שרשומים שם.

וזהו.

אם אתם עובדים על אתר של מישהו אחר, תצטרכו לקבל ממנו את קוד האימות.

הגדרות חשבונות מדיה חברתית

נעבור לחלק social בתפריט התוסף.

כדי ליידע את מנועי החיפוש מה הם חשבונות המדיה החברתית שלך שמקושרים לאתר, הכנס את הקישורים לעמודים שלך בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם וכו'

חיבור לחשבונות מדיה חברתית של yoast seo

הכניסו את הקישורים הרלוונטיים לשורות בעמוד.

אחרי שהגדרתם את העמודים, יש לכם אפשרות להכנס להגדרות תצוגה של האתר שלכם בפייסבוק בלשונית Facebook. שם תוכלו להגדיר מה תהיה תמונת ברירת המחדל של פוסטים ועמודים כשמישהו משתף אותם בפייסבוק ואין להם תמונה משלהם.

הגדרת XML Sitemap

מפת אתר חשובה לאתר שלכם כי היא מתארת לגוגל את מבנה האתר שלכם. כשאתם מגישים לגוגל מפת אתר הוא לא יפספס תכנים שיש לכם באתר.

את הקישור למפת האתר תוכלו למצוא שיוצר התוסף תוכלו למצוא בתפריט General של התוסף. שם בחרו בלשונית Features. רדו קצת למטה ותראו את הגדרת XML Sitemaps. לחצו על סימן השאלה, ושם יש לכם קישור לכתובות שבהן נמצאות מפות האתר שלכם.

את הכתובות האלה תוכלו להגיש ל-Google Search Console.

זהו, עכשיו התוסף שלכם מוגדר כמו שצריך ואתם יכולים להתחיל לעבוד עם תוסף Yoast SEO.

בהצלחה.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of